Ginseng İthalatı

Çinden Ginseng İthalatı yapabilirsiniz.

Ginseng Nedir ?
Ginseng modern tıpın öncesinde kökü çok eski yıllara dayanan yapısı itibariyle İnsan şeklini andıran ve İnsan otu diyede anılan yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilen yorgunluğa, halsizliğe vb. rahatsızlıklara iyi gelen bir bitki türüdür.

Ginseng Çeşitleri Nelerdir ?
Kore Ginsengi, Kırmızı Ginseng, Beyaz Ginseng, Amerikan Ginsengi, Sibirya Ginsengi, Çin Ginsengi, Panax Ginseng gibi çeşitleri bulunur.

Ginseng Faydaları Nelerdir ?
Yukarıdaki çeşitlerin herbirinin farklı türde faydaları vardır. Antioksidan özellikleri, cinsel gücü arttırıcı özellikleri, halsizlik önleme, kan şekeri düşürme, sinir sistemine faydalar, bronşit veya astım tedavisi gibi birçok faydaları vardır.

Ginseng İthal ederken nelere dikkat etmeli ?
Burada en önemli sorun alacağımız ürünün içerisinde kimyasal karışmadığına emin olmalı, üretici firmanın üretim yeterliliğini, sağlı sertifikası gibi belgelerinin doğruluğu, 3. tür akredite laboratuvarlarda mutlaka teste sokulması ve ürünlerle ilgili evrakların, etiketlemelerin eksiksiz yapılması gerekmektedir. Yoksa aksi taktirde ithalat yapmaya çalışırken büyük sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Bu nedenle konuyu iyice araştırmalı gerektiği taktirde danışmanlarla çalışmalıyız. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top