Çin İthalat Danışmanlığı

6 Adımda Çin İthalat Sürecinizi Yönetelim

Sizlere ürün araştırmadan, satın almaya, yüklemeden, gümrük takibine kadar tüm ihtiyaçlarınız noktasında danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Çin İthalat Nedir , Nasıl Yapılır ile ilgili tüm başlıkları detaylı bir şekilde aşağıdaki süreçler kısmında inceleyebilirsiniz. Süreçlerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

1) Ürün Araştırma / Fabrika Tespiti

Talep etmiş olduğunuz ürün/ürünlerin Çinde araştırılması, fabrika tespiti ve buna bağlı olarak Türkiyedeki gümrük mevzuatı ile birlikte ürün/ürünlerin size kapı teslim maliyet raporunu çıkarmak. Not : İlk defa danışmanlık hizmeti vereceğimiz müşterilerimizden 100usd karşılığı TL Proje bedeli alınmaktadır.

2) Numune Temini

Talep edilen ürün/ürünlerin araştırma sonrası maliyetleri sizin için uygunsa buna bağlı olarak ürünlerin şahit numune tedariği. Numunesi getirilemeyecek ürünlerde gerekli görülmesi halinda fabrikanın Çin tarafında ziyareti ve raporlanması.

3) Satın Alma Süreci

Ürünlerle ilgili araştırma ve numune temininin sonrasında fabrikayı yerinde ziyaret. Üreticiyle Çince satın alma sözleşme yaparak satın alma sürecinin belirlenen nitelik ve niceliklerdeki ürünlere bağlı olarak başlatılması.

4) Kalite Kontrol

Üretilen ürünlerin üretim ortası ve üretim sonunda kalite kontrolünün yapılması. Bazı ürünlerde bizim kalite kontrol alanımızın dışında kalması halinde ürünler için 3. parti kalite kontrol firmalarından destek alarak test ve analiz yaptırma. ( Örnek : Hammaddeler için talep edilen ürünle ilgili içerik ihtiva edip etmediğinin tespit edilmesi)

5) Yükleme Organizasyon

Üretimi tamamlanan ürünlerin Çindeki ihracat işlemlerinin tamamlanmasının takip edilmesi, yükleme konusunda uygun en uygun nakliye fiyatının tespit edilmesi ve yüklemenin organize edilmesi.

6) Gümrükleme

Türkiyede belirlenen limana gelen ürün/ürünlerin ilgili gümrükçüyle görüşerek gümrük kaydının açılması ve gümrük çekim işlemlerinin takip edilmesi.

Sıkça Sorulan Sorular
– Kimler ithalat yapabilir ?
Şahıs, Limited veya AŞ. olarak ticari faaliyet gösteren herkes ürün ithalatı yapabilir. Ticaret odası veya esnaf sanatkarlara kayıtlı olmanız ithalat yapmanız için yeterli.
– Maliyet hesabı nasıl yapılabilir ?
Maliyet hesabı yapabilmek için talep ettiğiniz ürünlerin tarife tespitinin doğru yapılması, nakliye maliyetinin hesaplanması ve gümrük mevzuatına bağlı olarak vergilendirilmesinin hesaplanması gerekmektedir. Ürünlerin maliyetini hesaplayabilmek için araştırma yapılması, araştırma yapılmadan sabit bir maliyet hesabı verebilmek mümkün değildir.
– Kopya ürün getirebilir miyiz ?
Kopya, yasaklı veya taklit ürün ithalatı yapamazsınız. Bu tarz ürünlerin ithalatını yapmak suçtur ve ithalatçı siz olacağınız için ürünlerin piyasadaki satışından doğabilecek sıkıntılardan da ürünlerin garanti süresi boyunca siz sorumlu olacaksınız.
– Fuar organizasyonu düzenliyor musunuz ?
Pars İthalat olarak Fuarlara özel organizasyon, tercüman temini gibi hizmet vermiyoruz. Ancak sürekli çalıştığımız müşterilerimize tercüme, fuar gezisi gibi durumlarda personelimizin yoğunluğuna bağlı olarak mümkün olduğunca yardımcı oluyoruz. Fuarlar ile ilgili detaylı bilgiyi Çin Fuarları sayfamızdan alabilirsiniz.

Scroll to Top