Çinden Tıbbi Ekipman İthalatı

Çin’deki tıbbi araç gereç pazarı hızla büyüyor.2015 itibariyle 3,7 milyon dolara yükselmesi bekleniyor. Şu an açıklanan ise şüphesiz bir büyüme potansiyeline sahip olmakla birlikle ülkenin toplam ilaç endüstrisinin %14üne karşılık geldiğidir.  Çin devletinin sağlık hizmeti altyapısı ise hala gelişmekte olan birçok devletin altındadır fakat tüketicilerin beklentileri onların satın alma gücüne bağlı olarak yüksektir.

Bu arada, Çin’den medikal hizmeti ile ilgili aygıtlar tüm dünya ülkeleri tarafından satın alınmaktadır. Yabancı müşterilerin birçoğu mesela tek kullanımlık enjektörler, idrar torbaları veya stetoskoplar gibi ürünler almaktadır. Başka bir yönde daha sofistike ürünler yüzlerce majör yabancı şirketler tarafından satılıyor ve bunların başlıcaları büyük şehirler olan Pekin ve Şangay şehirleridir.

Çin devletinin medikal cihaz endüstrisi ağır bir şekilde parçalanmıştır, fakat gereken ürünlerin yüksek bir miktarını karşılayabilmektedir.GE sağlık hizmetleri, Philips ve Siemens gibi yabancı şirketler, Çin’de kendi temsilcilik ofislerine sahiptirler. Ülke içindeki imalatçılar kendi ürünlerini gelişmekte olan ülkelere satmaya eğilimlidirler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top